ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA 2017

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne - Oddział Krakowski

Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Collegium Medicum

Polskie Forum Profilaktyki Chorób Układu Krążenia

serdecznie zapraszają Szanownych Państwa na

Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca

która odbędzie się
na Rynku Głównym w Krakowie
w ostatnią niedzielę września - 24 września 2017 roku
w godz.: 10:00 – 18:00Patronat Honorowy: Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa


nasze hasła:
Naładuj Swoje Serce, Miej Serce dla Serca, Pamiętaj o Sercu, Zawalcz o swoje Serce
Zdrowe dzieci, zdrowa młodzież, zdrowi dorośli

hasło międzynarodowe:
Power Your Heart

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej Uroczystości Obchodów Światowego Dnia Serca, które odbędą się w dniu 24 września 2017 r. na Rynku Głównym w Krakowie.

Światowy Dzień Serca, który będzie obchodzony po raz 18-ty w ponad 120 krajach ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Program tegorocznego Dnia obejmować będzie, jak co roku, promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz będzie wskazywał na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki).

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca jest jedną z głównych, sztandarowych imprez organizowanych corocznie przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Uroczystość corocznie jest transmitowana przez Telewizję Polską oraz nagłaśniana przez media (m.in.: RMF, Radio ZET, Dziennik Polski, Rzeczpospolita).

Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca – Kraków 2017 jest organizowana przez Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Przewodniczącymi Komitetu Organizacyjnego są: Prof. dr hab. n. med. Jadwiga Nessler oraz Prof. dr hab. n. med. Piotr Podolec. Główne hasło Uroczystości Obchodów Światowego Dnia Serca – Kraków 2017 to: Power Your Heart – Naładuj Swoje Serce, pozostają aktualne także tradycyjne, wieloletnie hasła: Miej Serce dla Serca, Pamiętaj o Sercu oraz Zawalcz o swoje Serce.

Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca w Krakowie jest organizowana przez Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego już po raz 16-ty. W roku bieżącym do wspólnego świętowania, oprócz wszystkich kardiologów i kardiochirurgów z Krakowa, zaprosiliśmy Redaktorów: Mieczysława Czumę i Leszka Mazana oraz znakomitych krakowskich Artystów: - m. in.: Martę Bizoń, Przemysława Brannego, Iwonę Konieczkowską, Zygmunta Koniecznego, Konrada Mastyło z Zespołem, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Krzysztofa Piaseckiego, Leszka Piskorza, Andrzeja Sikorowskiego z Zespołem Pod Budą, Annę Szałapak, Annę Treter, Bognę Wernichowską, Jacka Wójcickiego, Teatr Groteska.

Uroczystości Obchodów Światowego Dnia Serca gromadzą co rok na Rynku Głównym ok. 50 - 70 tysięcy mieszkańców Krakowa. Mamy nadzieję, że przy sprzyjającej pogodzie i przy jeszcze liczniejszym udziale Krakowian, uroczystość mająca się odbyć w roku bieżącym także będzie doskonałą promocją zdrowia dla nas wszystkich.

Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy zorganizowanie punktów medycznych, gdzie będzie można zmierzyć i oznaczyć:

  • wysokość ciśnienia tętniczego
  • wagę ciała oraz BMI
  • poziom cukru we krwi
  • poziom cholesterolu we krwi
oczywiście będzie można skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek; planujemy także zorganizowanie namiotów, w których będzie można wykonać badania EKG i Echo serca.

Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca to wydarzenie o charakterze społecznym i edukacyjnym. Nie wiąże się z żadnymi dochodami dla organizatorów.


Informacje:

Biuro Organizacyjne:
Biuro Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Kierownik Biura: Maria Kmak
tel.: 12 614 33 99, fax: 12 614 33 32
ptk.krakow@szpitaljp2.krakow.pl


Partnerzy Uroczystości Obchodów Światowego Dnia Serca – Kraków 2017